Strona główna Radosław Król
 • 1 O programie
  Program Królów to efekt wieloletnich badań i pracy w obszarze zdrowego odżywiania i redukcji wagi, prowadzonych przez specjalistów pod kierunkiem eksperta w dziedzinie zrównoważonego odżywiania i dietoterapii – Radosława Król. To w pełni autorski, potwierdzony w praktyce zdrowiem oraz satysfakcją tysięcy Klientów, składający się z 4 bazowych i nierozłącznych elementów sposób na prawidłową sylwetkę, odpowiednią wagę, młodość, energię i zdrowie.

  2 2
 • 3 Żywienie
  Program Królów bilansuje jadłospis tak, aby redukować wszelkie nadmiary w diecie uzupełniając jednocześnie braki. Jego największą zaletą jest to, że udowadnia, iż jedząc bez ograniczeń można zgubić zbędne kilogramy. Wskazuje w jaki sposób przyrządzać posiłki oraz jakich używać produktów by korzystnie wpływać zarówno na wygląd jak i samopoczucie.

  2 2
 • 4 Ruch i masaż
  Lepsze krążenie, spalanie tkanki tłuszczowej, wzmacnianie mięśni, dotlenienie organizmu – to tylko niektóre z zalet aktywnego uczestnictwa w realizacji Programu Królów. Jogging, tenis, joga, basen albo… masaż na urządzeniu medycznym Rolletic® – istotne jest, by połączyć aktywny ruch z odpowiednim odżywianiem i oczyszczaniem. Wówczas dużo szybciej zauważysz efekty swojej pracy nad piękną sylwetką, kondycją i zdrowiem.

  2 2
 • 5 Wspomaganie
  Czwarta część Programu Królów to skuteczne wykorzystanie potencjału natury. Produkty, które polecamy w jego realizacji są wytwarzane tylko na bazie naturalnych składników. Błyskawicznie uruchamiają siły witalne naszego organizmu i przyspieszają jego walkę ze schorzeniami, chorobami czy pojawiającymi się nieprawidłowościami. Wskazujemy ich zastosowanie i dostępność... możesz być pewien, że zadziałają szybciej, lepiej i zdrowiej...

  2 2
 •  
Radosław Król

Moje życiowe obserwacje i zawód w dużej mierze odkąd pamiętam koncentrowały się wokół jedzenia. Gotowałem, uczyłem się o tym, obserwowałem rodziców, którzy byli na diecie. Spokoju nie dawał mi fakt, że była to dieta niskokaloryczna, więc liczyli każdą kalorię a efektów w czasie zadowalających nie było. Waga rzeczywiście na początku spadała, ale spadała również sprawność fizyczna, bo organizm spowalniał swoje funkcjonowanie. Widziałem, że to są złe programy żywieniowe i jedynie rozstrajają organizm więc to nie w tą stronę powinno się iść. W międzyczasie wyjechałem na 2 lata do Szwajcarii, gdzie ludzie żyją dłużej niż u nas, większość z nich osiąga wiek 80-90 lat. Ich sposób odżywiania się jest inny: jedzą posiłki o stałych porach, bardzo dużą ilość warzyw- prawie surowych, krótko tylko gotowanych lub duszonych. Kiedy przeszedłem na ich dietę to również bardzo dobrze się czułem, miałem zdecydowany przypływ energii i przestałem chorować. Te spostrzeżenia przywiozłem do Poznania i zaczęliśmy modyfikować dietę rozpisaną wcześniej dla ojca.  Ojciec lubi jeść, więc jadł bardzo dużo, a okazało się, że waga pomimo to spadała. W drodze ewolucji dieta wyglądała następująco:

Pierwszy tydzień to oczyszczanie organizmu - jemy głównie surowe warzywa, im więcej, tym lepiej. Do tego trochę niskoprocentowego nabiału, jogurt naturalny, otręby. Energię czerpiemy z tego, co zjemy.
W drugim tygodniu organizm odłącza się od energii z pożywienia i podłącza się do energii z zapasów odłożonych w komórkach tłuszczowych. Daje to ogromny wzrost energetyczny, jakby lampkę podłączyć nie do gniazdka, a do całej elektrowni. To powoduje, ze ludzie bardzo dobrze się czują, nie muszą pić kawy.
W każdym kolejnym tygodniu coś dochodzi: kurczak, tuńczyk, zupa jarzynowa, ale wspólnym mianownikiem są warzywa. Dla chcących się szybko odchudzić surowe warzywa powinny stanowić 80% posiłku, a pozostałe 20% ryby lub mięso. Dzięki temu, ze w każdym kolejnym tygodniu jest coś dodawane, to program nie staje się monotonny. Stosując tą dietę ludzie chudną ok.1 kg tygodniowo. Program rozpisany jest na 14 tyg., ale wszystko zależy od tego, ile dana osoba chce się odchudzić.

Program pomógł ojcu, potem znajomym i tak powstał pierwszy gabinet Studio Zdrowia, w którym pomagaliśmy ludziom zmagającym się jak wcześniej ojciec z otyłością. Nasz sukces opisano w Super Linii, zaczęli zgłaszać się do nas ludzie z pytaniem, czy mogą otworzyć takie gabinety w innych miastach. W Poznaniu zaczęły je otwierać nasze byłe klientki, które były chodzącą reklamą naszego programu. W sumie w przeciągu kilkunastu miesięcy powstało ok.350 gabinetów.

Współpracujemy z firmami, które uzupełniają nasz program, produkują naturalne kosmetyki i suplementy, głównie z izraelską firmą stworzoną przez dr Nonę Kuchinę. Testowaliśmy wiele takich preparatów i są one teraz dostępne w tych gabinetach. Furorę robi obecnie olej kokosowy, cukier brzozowy a także chleb na bazie mąki migdałowej, który nie powoduje tycia, a raczej spadek wagi. Wszystkie te produkty ułatwiają stosowanie naszego programu.

Teraz promujemy Program Królów i pokazujemy, gdzie w Polsce można go realizować. Staramy się, aby Program Królów stał się rozpoznawalna marką. Działamy na portalach społecznościowych, ja prowadzę bloga na stronie Studio Zdrowia. W kilku gazetach ukazał się wywiad z nami. Prowadzimy szkolenia w gabinetach, do których zapraszamy kobiety i opowiadamy o tym programie. Na tym polega teraz nasza praca. Mam nadzieję, że coraz większa sieć gabinetów Studio Zdrowia i propagowanie Programu Królów przyczyni się w naszym społeczeństwie do wzrostu świadomości, na czym polega zdrowe odżywianie.